Borówka amerykańska „bombą zdrowotną” dla człowieka

126861_jagody-borowka-amerykanska-krople-wody

Borówka, chcoć jeszcze niedoceniania, staje się coraz popularniejszym owocem w naszym kraju. Jej owoce są większe niż naszej leśnej jagody, ciemnopurpurowe i zawierają cenne składniki ważne dla zdrowia człowieka. 

Dlaczego „bomba zdrowotna”?

Współczesny człowiek wciąż poszukuje czegoś magicznego, by wzmocnić układ odpornościowy na choroby, które czają się gdzieś w zakamarkach naszej cywilizacji. Prowadzone są różne badania, które mają odpowiedzieć na pytanie – co wspomoże nasze zdrowie ? Borówka jest bardzo wartościowym owocem, który na pewno w tej kwestii pomaga. Naukowcy wykazali, iż to właśnie ta „złota jagoda” ma wiele substancji chroniących organizm człowieka przed nowotworami czy zawałami. Pomaga też obniżyć cholesterol oraz ciśnienie krwi. Zalet dotyczących dobrego wpływu borówki dla zdrowia człowieka można wymienić  jeszcze bardzo wiele, bo doszukano się również pozytywnego wpływu na układ nerwowy, moczowy, ponadto poprawia wzrok i chroni przed stresem. Zatem to lek na nasze współczesne problemy.

Borówka amerykańska ma  też wiele składników odżywczych i chętnie wykorzystuje się ją w różnorodnych dietach. Można spożywać ją w każdym wieku. Ceniony jest sok z borówki, który ma cudowny, głęboki kolor i jest smaczny.

Wydaje się, iż owoc ten staje się coraz bardziej dostępny, coraz chętniej kupowany i wykorzystywany. Są tacy, którzy chcą hodować te wspaniałe owoce, tworzą szkółki, na przykład - http://borowka.pl/. W tej szkółce oprócz borówki wysokiej hoduje się też borówkę niską kanadyjską, borówkę brusznicę i żurawinę wielkoowocową, jagodę kamczacką, winorośl, kiwi.

W naszym kraju borówka amerykańska jest jeszcze mało znana i mało doceniana. Rzadko można ją  spotkać na polskich działkach. Ale to bomba zdrowotna dla naszego organizmu. Warto zatem uświadamiać innych, jaką wartość ma spożywanie tych smakowitych owoców.

Nasuwa się rymowanka: jedz borówki – będziesz gładziutki i zdrowiutki !