Idzie lato, zostań instruktorem fitness


Niebawem zaczną kwitnąc kasztany – dla dzieci i młodzieży szkolnej to znak, że nieuchronnie zbliża się koniec roku, a dla nieco starszych Polaków to ostatni gwizdek, aby zrzucić gromadzone przez zimę, dodatkowe i często zbędne kilogramy.

Za oknem robi się co raz cieplej – lada chwila, zimowe kurtki na dobre włożymy w głąb szafy, ubierając się w letnią odzież i komplety. W niektórych przypadkach odkryje ona, tak skrzętnie i skutecznie ukrywane do tej pory otyłe partie naszego ciała. Dla wielu z nas jest to bolączka, którą bagatelizujemy do momentu pierwszego negatywnego komentarza, dotyczącego naszej sylwetki. Jakby nie było, kiedy za oknem jest chłodno, nasza garderoba pozwala uniknąć haniebnych komentarzy, jednak kiedy temperatura wywinduje w górę, a nasze odzienie stanowi wyłącznie t-shirt i krótkie spodenki, wszelkie bolączki w naszej posturze zostaną wyeksponowane.

Gdy zrobi się ciepło, na ulicach zobaczymy kontrasty – sylwetki osób, które przez cały zimowy okres w pocie czoła pracowały na obecny wygląd oraz te, które go zaniedbały i jak mówi przysłowie – obudziły się teraz z ręką w nocniku.

Zgrabna figura nie jest efektem tygodniowej pracy nad posturą, ale efektem uzyskanym przez co najmniej kilka miesięcy. Żeby tego było mało, nie zawsze jest ona do osiągnięcia samemu, bez odpowiedniej wiedzy, diety i rodzaju treningu.

Aby osiągnąć optymalne rezultaty, trzeba albo dysponować szeroką i bardzo rozległą wiedzą, albo skorzystać z oferty trenerów personalnych i instruktorów fitness, czasem nawet kulturystyki. Zgrabna i umięśniona sylwetka jest mieszaniną precyzyjnie dobranej diety, indywidualnego podejścia do treningu oraz wiedzy z zakresu biochemii i suplementacji, którą nie sposób pozyskać w krótkim odstępie czasu.

Obecnie coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na swój wygląd – nie tylko dlatego, że czują się wtedy lepiej. Ale również dlatego, że są lepiej postrzegani przez innych, łatwiej nawiązują kontakty z ludźmi oraz skupiają na sobie uwagę. Wygląd jest znakiem naszych czasów i niestety, ale pomaga lub utrudnia niektóre sytuacje życiowe.

Z uwagi na zainteresowanie własnym wyglądem rośnie zapotrzebowanie na instruktorów fitness. Obecnie, stają się oni bardzo popularną grupą pracowników, jednak cenione są nabyte uprawnienia.

Chcąc zapisać się na kurs instruktorski, należy mieć na uwadze wyłącznie kursy instruktorskie, które gwarantują międzynarodowe uprawnienia instruktorskie, certyfikaty honorowane na całym terenie UE oraz państwową legitymację instruktorską.

Jeżeli szukasz więc atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy, na którą jest popyt, przemyśl czy nie warto zostać instruktorem oraz łączyć życiowe pasje, ze sportem i zarobkiem. Najbliższe miesiące to ostatni gwizdek, aby na lato zaprezentować sie w nowej odsłonie i doskonałej figurze.