Jak odróżnić prawdziwe srebro od posrebrzanego w hurtowni biżuterii?

tp72007b

Hurtownia biżuterii oferuje nam szeroki asortyment produktów. Od złotej, często bardzo drogiej, po srebrną, która z kolei jest w bardziej przystępnej cenie oraz posrebrzanej, najbardziej zachęcającej do zakupu, z uwagi na niską cenę. O ile kupując pierścionek czy kolczyki w lokalnym sklepie wiemy, czy kupowany produkt jest srebrny czy posrebrzany, tak podczas zakupów internetowych ich odróżnienie może nie być takie proste. Dlatego warto wiedzieć, jakimi zasadami się kierować, żeby nie kupić gorszego jakościowo zestawu w cenie prawdziwego srebra. Hurtownia biżuterii może oferować bardzo tanie komplety, które de facto wykonane będą ze stali jubilerskiej. Dlatego pierwszym wyznacznikiem świadczącym o tym, czy mamy do czynienia ze srebrem czy jego pochodnymi jest właśnie cena. To pierwszy, najbardziej charakterystyczny wyznacznik, pozwalający już na samym początku odrzucić podejrzane oferty.

hurtowni biżuterii poszczególne elementy powinny posiadać właściwe stemple. Dlatego warto poszukać oznaczenia próby lub słowa „sterling”, które w tłumaczeniu oznacza próbę 925. Wspomniana próba należy do najwyższych w jubilerstwie i oznacza czystość stopu na poziomie 92,5 %. Oznaczenia musimy szukać przy zapięciach łańcuszka, wewnątrz pierścionków, a także po wewnętrznej stronie broszki.

Bardziej wprawni znawcy, już po wyglądzie danej biżuterii są w stanie stwierdzić, czy mają do czynienia ze srebrem czy posrebrzanym kompletem. Zazwyczaj stal jubilerska wykazuje się większym „ciepłem” i znacznie bardziej błyszczy się na tle srebrnych. Może również charakteryzować się innym odcieniem, co również powinno wzbudzić naszą czujność.

Będąc w hurtowni biżuterii możemy wykonać jeszcze jeden test oryginalności. Srebro jest materiałem, w którym bardzo szybko o zarysowania. Na elementach posrebrzanych niemożliwe jest jej zobaczenie, z uwagi na zbyt cienką warstwę srebra. Dlatego, podczas gdy biżuteria srebrna z czasem pokrywa się rysami, posrebrzana najzwyczajniej w świecie będzie nadawała się do wyrzucenia.

Prezentowane powyżej metody mają charakter jedynie orientacyjny i nie są w stanie w 100 procentach określić, czy mamy do czynienia z prawdziwym czy też posrebrzanym zestawem. Dlatego hurtownia biżuterii, w jakiej mamy zamiar dokonać zakupu, powinna cieszyć się renomowaną pozycją na rynku. W takiej sytuacji zwiększymy swoje przekonanie, co do jej oryginalności. Zawsze bowiem istnieje ryzyko, że możemy zakupić srebrny wisiorek bez próby lub posrebrzany z fałszywie wybitym oznaczeniem.