Jaki odcień blondu wybrać?

36b162e9-3ecb-4dfd-9053-9513cd5480ff_20090813104316_Wlosy-blond-43

Mówi się że mężczyźni zdecydowanie bardziej wolą blondynki. Czy dlatego dużo kobiet wybiera farby tego koloru? Możliwe. Jak się okazuje większość Polek właśnie najczęściej wybiera ten odcień. Przed zafarbowaniem włosów warto zastanowić się jednak jaki odcień będzie pasował do nas najbardziej i jaki kolor powinnaś wybrać.

Jak się połapać we wszystkich oznaczeniach? Na początek polecamy wizytę na DailyStyle.pl. W artykule pt odcienie blondu (kliknij jeśli chcesz zobaczyć całość) znaleźliśmy dokładne oznaczenia:

/0 – naturalny (inne: N, NB, NN, NI)
/1 – popielaty (inne: A)
/2 – opalizujący/perłowy, fioletowy (inne: P, V, 6, 8, 89)
/03 lub /13 lub /31 – beżowy (B, GB)
/3 – złoty (inne: G, H)
/4 – miedziany (inne: K, H)
/5 – mahoniowy
/6 – czerwień (R)
/7 – matowy

Zatem odcienie blondu dzielą się na neutralne, ciepłe i zimne. Aby ocenić i dokonać wyboru potrzebujesz przeanalizować swój typ urody i koloryt. Do ciepłej karnacji pasuje złocisty odcień blondu. Posiadaczki delikatnej opalenizny nie powinny decydować się na platynowe odcienie. Natomiast słoneczne i bursztynowe sprawdzą się znakomicie.

Większość Polek posiada typową słowiańską urodę czyli bardzo jasną cerę. Jeśli się do nich zaliczasz wybierz naturalne włosy w kolorze ciemnego blondu. Ostatnim hitem jest brond, który miesza blond z brązem! Możesz również wybrać jakikolwiek beżowy i piaskowy odcień.

Nasz ostatni typ to tak zwana porcelanowa lalka. Najjaśniejsza karnacja i niebieskie oczy sprawiają, że potrzebujesz platynowych odcieni blondu. Polecamy całą gamę z zimnej palety kolorów. Perłowe i opalizujące odcienie to właśnie to czego potrzebujesz!

Przeszukaj Internet w poszukiwaniu inspiracji. Miej jednak na uwadze typ swojej urody. Jeśli nie jesteś co do niego pewna, zapytaj koleżankę! Na pewno oceni obiektywnie. Gwiazdy równie często co my wybierają przeróżne odcienie blondu, także na ich przykładzie bardzo łatwo możesz ocenić co będzie pasowało do Ciebie. Pamiętaj, że ostatecznie zawsze możesz poprosić o radę swoją fryzjerkę. Weź do niej kilka zdjęć i zapytaj o poradę!