MAKIJAŻ SKÓRY WRAŻLIWEJ

 

makijaż

Większość kobiet – już od lat nastoletnich – z lepszym lub z gorszym skutkiem, podejmuje próby upiększania swojej twarzy poprzez makijaż. Jednakże sekretem dobrego makijażu jest nie tylko naturalny wygląd twarzy, ale również odpowiedni dobór produktów.
Preparaty do makijażu twarzy, które są dostępne w drogeriach, nie zawsze wychodzą naprzeciw potrzebom kobiet, borykających się z problemem wrażliwej skóry. Aby tego typu skóra wyglądała dobrze po pomalowaniu, należy pamiętać o jej systematycznym oczyszczaniu, nakładaniu pod makijaż kosmetyków, przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej oraz zamaskowaniu jej niedoskonałości. Stosowanie kosmetyków do demakijażu to oczywiście podstawa, o której nie trzeba chyba nikomu przypominać. Pozostawianie resztek makijażu zwyczajnie postarza skórę, co nie jest przecież pożądane przez żadną kobietę.


Kosmetyki La Roche to nowoczesne spojrzenie na kobiecy makijaż – zwłaszcza jak chodzi o malowanie skóry wrażliwej. Wymaga ona dokładnego krycia, czemu służy chociażby Toleriane Teint Fluid. Produkt ten wyrównuje koloryt skóry, kryjąc jej zaczerwienienia. Dodatkowo nie zamyka porów, a dzięki różnym dostępnym odcieniom, pozwala dobrać odpowiedni kolor do naszej cery – w taki sposób, by uzyskać efekt naturalnego makijażu.
Prawdziwym hitem la roche w dziedzinie makijażu jest Toleriane Teint Compact, który doskonale nadaje się do stosowania przez osoby ze skłonnością do nietolerancji, z cieniami pod oczami, o skórze trądzikowej, a także z problemem bielactwa i blizn pooparzeniowych. Dzięki swojej kremowej konsystencji produkt nie powoduje efektu tzw. maski na twarzy. Preparat nie zawiera konserwantów ani żadnych substancji zapachowych, ponadto jest wodoodporny. Skóra wrażliwa z niedoskonałościami skłonna jest do podrażnień, jednakże Toleriane Teint Compact wyposażony jest w specjalną gąbeczkę, która minimalizuje tarcie.
Marka la roche do pielęgnacji wrażliwej skóry twarzy poleca oczywiście wodę termalną, która posiada właściwości przeciwrodnikowe. Woda termalna jest krystalicznie czysta i głęboko zmineralizowana, czemu zawdzięczamy jej działanie antyalergiczne. Wiele osób zwyczajnie przyzwyczaiło się do stosowania toników, ale zastąpienie ich woda termalną może przynieść zbawienne skutki dla skóry naczynkowej. Może warto spróbować?